2024
Wybrane projekty:
Projekt zakłada organizację festiwalu na rozpoczęcie wakacji lub dzień dziecka (okres letni): pokazy sportów ulicznych z przewagą deskorolek, hulajnóg i łyżworolek – prowadzonego przez profesjonalistów, którzy przedstawią zasady bezpieczeństwa i instruktarz przygotowania sprzętu do użytkowania. Projekt zakłada również organizację warsztatów, szkoleń i pokazów umiejętności np. najlepszy przejazd, najlepszy trick oraz konkursy z nagrodami, jak również strefę zabaw z dmuchanymi atrakcjami, zajęciami malowania skate t-shirtów i grafiti kredowe na chodnikach. (dla najmłodszych). Festiwal zostanie zorganizowany z oprawą muzyczną np. lokalnego dj-a. Dodatkowo strefami towarzyszącymi mogą być: tor skimboardowy, strefy: trickboardowa i spoonera. Opiekunowie będą mogli skorzystać ze strefy relaksu z małą gastronomią.
Projekt zostanie zrealizowany przy świetlicy wiejskiej w Rajkowach (nr działki 413/4).
Projekt zakłada organizację trzech imprez plenerowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych: 1) Majówka – piknik rodzinny; 2) 28 czerwca – powitanie lata; 3) 30 sierpnia – pożegnanie lata.
Projekt zakłada rozbudowę istniejącego skate parku w Rożentalu polegającącą na budowie trzech kolejnych ramp.
Pozostałe zgłoszone projekty:
Projekt zostanie zrealizowany w Rajkowach – na osiedlu Bloki pomiędzy ul. Klonowa a ul. Modrzewiową (nr działki: 130/94). Projekt zakłada rozbudowę placu zabaw na osiedlu Bloki w Rajkowach – inwestycja polega na rozbudowie istniejącego placu zabaw o dodatkowe certyfikowane urządzenia (domek do zabaw wraz ze zjeżdżalnią, piaskownicą, huśtawką wahadłową, bocianim gniazdem; ściankom wspinaczkową, bujakami i karuzelą) oraz naprawę (renowację) istniejącego sprzętu wraz z ogrodzeniem terenu placu zabaw i zamontowaniem tablicy z regulaminem. Dodatkowo projekt zakłada zamontowanie trzech ławek do wypoczynku.
Projekt zakłada cykl spotkań, warsztatów dla mieszkańców Miasta i Gminy Pelplin z twórcami, pisarzami oraz poszerzenie oferty biblioteki o zakup playstation PS5 Slim z grami i kamishibai – teatru ilustrowanych opowieści wraz z bajkami. Adresatami projektu będą głównie zaproszone dzieci z przedszkoli, żłobków i szkół. Głównym celem projektu jest realizacja zainteresowań mieszkańców oraz korzystanie z róznych form rozrywki w bibliotece poprzez zabawę, kreowanie mody na czytanie, upowszechnianie i promowanie muzyki, poezji i tekstów autorskich. Projekt zakłada również bezpłatny udział w koncercie autorskim zespołu Plateau.
Projekt zakłada montaż tablicy informacyjnej (dwustronnej) zamontowanej na słupach obok boiska do piłki nożnej od strony ulicy. Tablica z jednej strony ma przedstawiać grafikę mapki z przebiegiem byłej trasy kolejki wąskotorowej z Cukrowni Pelplin przez Gręblin na Nizinę Walichnowską z rozgałęzieniami oraz krótki opis historii cukrownictwa w Gminie Pelplin, a z drugiej strony fotografię budynku dawnej szkoły podstawowej w Gręblinie wraz z otoczeniem i opisem przebiegu funkcjonowania szkoły w tym miejscu.
Projekt zakłada cykl spotkań wykładowych (3 dni) prowadzonych przez specjalistów, ekspertów z zakresu psychologii, pedagogiki oraz prawa zorganizowanych w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie przeznaczonych dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Projekt jest odpowiedzią na rosnące problemy związane z przemocą rówieśniczą i uzależnieniami od technologii wśród uczniów.
2023
Wybrane projekty:
budowa boiska mobilnego na stadionie Miejskim w Pelplinie przy ul. Czarneckiego 4 w miejscu obecnego pola do gry w Bule (Petangue) - model LV-bandy; projekt ten polega na stworzeniu miejsca do gry w piłkę nożną w postaci instalacji modelu LV - bandy bez piłkochwytów do zabudowie pola gry o wymiarach 12m x 18 m wraz z bramkami o wymiarach 3m x 2m (pełen opis znajduje się w załączniku - skan zgłoszenia projektu)
inwestycja ma polegać na budowie mikro dirt-parku rowerowego z wyrównaniem gruntu oraz usypaniem 4 skarp ziemnych (pełen opis znajduje się w załączniku – skan projektu)
zakup 15 czytników ebooków wraz z niezbędnymi akcesoriami, kodów LEGIMI oraz tabletów
Pozostałe zgłoszone projekty:
projekt polega na ułożeniu kostki i budowie wiaty dla celów rekreacyjno - wypoczynkowych gdzie będzie można rozpolić grilla i/lub ognisko (pełen opis znajduje się w załączniku - skan projektu)
projekt polega na zagospodarowaniu oraz uporządkowaniu terenu wzdłuż brzegu Wierzycy (zgodnie z załączoną mapą) i stworzenie szlaku pieszego od przystani kajakowej do drewnianego mostu, posadowienie ławek, śmietników i tablic edukacyjnych (pełen opis znajduje się w załączniku – skan projektu)